Bölöni magyar életműve
Sőt már játékosként is kiemelkedett, hiszen Puskás Ferenc óta ő az egyetlen BEK-győztes futballistánk.
„Joga van.” Hányszor hallottam ezt az utóbbi időben. Mindenkinek joga van mindenhez.
„A pécsi polgármester lánya megtámadójának joga van azt követelni, hogy az újságírók ne zaklassák, s ha írnak róla, csak nevének rejtélyes kezdőbetűjét említhessék: Ny. Zoltán. Nehogy felismerjék, és dorgáló pillantásokkal illessék szegényt. Joga van neki.
És joga van az egyetemista gyerekeknek azonnal külföldre repülni, hogy az itthon ingyen (közpénzből) szerzett diplomájukat Nyugaton kamatoztathassák, természetesen kizárólagosan a maguk hasznára. Ám mielőtt elhagynák az országot a pénzért és karrierért, még betörnek a kormányzó párt székházába több százezer forintnyi kárt okozni. Emlékszem ifjúkorom olvasmányaira, amelyekből arról értesültem, hogy a nagyra törő régi magyar ifjak Nyugaton jártak egyetemre, s mihelyst végeztek, hazatértek, s a nyugati tudást itthon kamatoztatták, mégpedig a haza javára. Pont fordítva, mint manapság.
És joga van ennek az egyetemista ifjúságnak a Magyar Művészeti Akadémia decemberi közgyűlésére üvöltve berontani, dulakodni, »Lépjetek ki!« ordításokkal halálra rémíteni Erdélyi Zsuzsannát, Jókai Annát, Szőnyi Zsuzsát és Dávid Katalint, hogy a legtiszteletreméltóbb asszonyokat említsem a jelen lévő akadémiai tagok közül.
És joga van a tehetséges és jobb sorsra érdemes Schilling Árpádnak és Fodor Tamásnak közönség előtt kijelenteni, hogy a Vidnyánszky-féle elavult, nacionalista-romantikus Nemzeti Színházra egyszerűen nincs szükség. Nem kell, be kellene zárni. (Ősszel indul…) Heroikus bátorságukat taps honorálta a Katona József Színház nézőteréről. Mit gondolna erről a névadó haló poraiból feltámadván?”